sierpień 31, 2023
slider_slide3_img1.png

Rehabilitacja dzieci – wolne terminy!

We wrześniu i październiku zapraszam wszystkich małych pacjentów na zajęcia rehabilitacyjne. Jeśli chcecie sprawdzić czy Wasze dziecko rozwija się prawidłowo, poznać w jaki sposób możecie bawić się z niemowlakiem poprzez ruch, dręczą Was pytania typu: ..dlaczego moje dziecko tak się pręży? dlaczego jeszcze nie siedzi? co z tymi krzywymi stópkami? – na te oraz inne pytania odpowie fizjoterapeuta pediatryczny.
W ofercie również rehabilitacja dzieci neurofizjologiczną metodą NDT Bobath, dostosowaną do indywidualnych potrzeb dziecka. Rezerwacja terminu pod numerem telefonu 691984037.
marzec 05, 2023
Plagiocefalia, brachycefalia

Plagiocefalia, brachycefalia ..a co to takiego?

Rodzice niemowlaków zgłaszają się do mnie często z problemem tak zwanej „krzywej, spłaszczonej główki” dziecka. Postanowiłam Wam trochę więcej opowiedzieć na ten temat, żeby uspokoić ale i też uwrażliwić rodziców na problem zniekształceń główki dziecka. Deformacje czaszki możemy podzielić na kilka rodzajów: plagiocefalię, brachycefalię, dolichocefalię i kraniosynostoze . Ja najczęściej obserwuję u swoich pacjentów plagiocefalię, której częstą przyczyną jest wrodzony kręcz szyi. Wasze dziecko będzie miało wtedy najprawdopodobniej trudność w czynnym i biernym obrocie głowy. Plagiocefalia może też wynikać z zarośnięcia szwu – wtedy  ruchomość szyi nie będzie zakłócona.
październik 03, 2022
Małe dziecko z hulajnogą

Hulajnoga dla dziecka 1,5 – 2 latka TAK czy NIE?

                         Drodzy Rodzice moich pacjentów! Pytacie mnie bardzo często o różne aktywności fizyczne dla swojego malucha. Dziś już chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez promowanych jeździków, hulajnóg, skoczków, czy rowerów biegowych i może nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, iż granica wieku od której zaczynamy stosować ten sprzęt strasznie się przesunęła. Z niepokojem obserwuję trend „ Im wcześniej , tym lepiej” ale czy na pewno..? Postanowiłam podzielić się z Wami własnymi spostrzeżeniami na ten temat, będąc fizjoterapeutą pediatrycznym i matką  3-latki.
wrzesień 03, 2021
Portrait of happy mother and baby

Nowe zasady w gabinecie na czas epidemii

Zgodnie z wytycznymi Krajowej Izby Fizjoterapeutów, w trosce o dobro wszystkich Pacjentów, od 4 maja 2020 roku będą obowiązywały następujące zasady w gabinecie rehabilitacji:

1. Dzień przed planowaną wizytą u fizjoterapeuty, przeprowadzana jest (telefonicznie ) wstępna ankieta kwalifikacyjna w kierunku zakażenia wirusem SARS CoV-2.
2. Po wejściu do Centrum Gabinetów Lekarskich każdy pracownik, pacjent i jego opiekun ma obowiązek zdezynfekować ręce.
3. Przed każdą wizytą Pacjent (lub jego przedstawiciel ustawowy/opiekun faktyczny) wypełnia i podpisuje oświadczenie – ankietę dotyczącą ryzyka zachorowania na Covid-19.
4. Pacjenci umawiani są jak do tej pory na konkretną godzinę tak, aby zminimalizować kontakt z innymi osobami czekającymi na wizytę u innych specjalistów.
5. Udzielanie świadczenia następuje przy zachowaniu następujących form ostrożności: -Fizjoterapeuta zobowiązany jest do mycia i dezynfekcji rąk zgodnie z obowiązującymi standardami
-Fizjoterapeuta zobowiązany jest do noszenia maseczki oraz gdy wymaga tego sytuacja rękawiczek jednorazowych,
-Opiekun małoletniego używa maseczek zgodnie z obowiązującymi przepisami i utrzymuje bezpieczny dystans w trakcie trwania zabiegów.
-Każdorazowa dezynfekcja sprzętu rehabilitacyjnego, zabawek, biurek, klamek, itp., https://www.gov.pl/web/rozwoj/rehabilitacja