marzec 05, 2023
Plagiocefalia, brachycefalia

Plagiocefalia, brachycefalia ..a co to takiego?

Rodzice niemowlaków zgłaszają się do mnie często z problemem tak zwanej „krzywej, spłaszczonej główki” dziecka. Postanowiłam Wam trochę więcej opowiedzieć na ten temat, żeby uspokoić ale i też uwrażliwić rodziców na problem zniekształceń główki dziecka. Deformacje czaszki możemy podzielić na kilka rodzajów: plagiocefalię, brachycefalię, dolichocefalię i kraniosynostoze . Ja najczęściej obserwuję u swoich pacjentów plagiocefalię, której częstą przyczyną jest wrodzony kręcz szyi. Wasze dziecko będzie miało wtedy najprawdopodobniej trudność w czynnym i biernym obrocie głowy. Plagiocefalia może też wynikać z zarośnięcia szwu – wtedy  ruchomość szyi nie będzie zakłócona.
luty 01, 2023
slider_slide3_img1.png

Rehabilitacja dzieci – wolne terminy!

W lutym i marcu zapraszam wszystkich małych pacjentów na zajęcia rehabilitacyjne. Jeśli chcecie sprawdzić czy Wasze dziecko rozwija się prawidłowo, poznać w jaki sposób możecie bawić się z niemowlakiem poprzez ruch, dręczą Was pytania typu: ..dlaczego moje dziecko tak się pręży? dlaczego jeszcze nie siedzi? co z tymi krzywymi stópkami? – na te oraz inne pytania odpowie fizjoterapeuta pediatryczny.
W ofercie również rehabilitacja dzieci neurofizjologiczną metodą NDT Bobath, dostosowaną do indywidualnych potrzeb dziecka. Rezerwacja terminu pod numerem telefonu 691984037.
październik 03, 2022
Małe dziecko z hulajnogą

Hulajnoga dla dziecka 1,5 – 2 latka TAK czy NIE?

                         Drodzy Rodzice moich pacjentów! Pytacie mnie bardzo często o różne aktywności fizyczne dla swojego malucha. Dziś już chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez promowanych jeździków, hulajnóg, skoczków, czy rowerów biegowych i może nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, iż granica wieku od której zaczynamy stosować ten sprzęt strasznie się przesunęła. Z niepokojem obserwuję trend „ Im wcześniej , tym lepiej” ale czy na pewno..? Postanowiłam podzielić się z Wami własnymi spostrzeżeniami na ten temat, będąc fizjoterapeutą pediatrycznym i matką  3-latki.
wrzesień 03, 2021
Portrait of happy mother and baby

Nowe zasady w gabinecie na czas epidemii

Zgodnie z wytycznymi Krajowej Izby Fizjoterapeutów, w trosce o dobro wszystkich Pacjentów, od 4 maja 2020 roku będą obowiązywały następujące zasady w gabinecie rehabilitacji:

1. Dzień przed planowaną wizytą u fizjoterapeuty, przeprowadzana jest (telefonicznie ) wstępna ankieta kwalifikacyjna w kierunku zakażenia wirusem SARS CoV-2.
2. Po wejściu do Centrum Gabinetów Lekarskich każdy pracownik, pacjent i jego opiekun ma obowiązek zdezynfekować ręce.
3. Przed każdą wizytą Pacjent (lub jego przedstawiciel ustawowy/opiekun faktyczny) wypełnia i podpisuje oświadczenie – ankietę dotyczącą ryzyka zachorowania na Covid-19.
4. Pacjenci umawiani są jak do tej pory na konkretną godzinę tak, aby zminimalizować kontakt z innymi osobami czekającymi na wizytę u innych specjalistów.
5. Udzielanie świadczenia następuje przy zachowaniu następujących form ostrożności: -Fizjoterapeuta zobowiązany jest do mycia i dezynfekcji rąk zgodnie z obowiązującymi standardami
-Fizjoterapeuta zobowiązany jest do noszenia maseczki oraz gdy wymaga tego sytuacja rękawiczek jednorazowych,
-Opiekun małoletniego używa maseczek zgodnie z obowiązującymi przepisami i utrzymuje bezpieczny dystans w trakcie trwania zabiegów.
-Każdorazowa dezynfekcja sprzętu rehabilitacyjnego, zabawek, biurek, klamek, itp., https://www.gov.pl/web/rozwoj/rehabilitacja